باند ,اکتیو ,پسیو ,پاور ,میکسر ,مورد ,باند اکتیو ,باند پسیو ,مورد نیاز ,آمپلی فایر ,پاور میکسر

 تفاوت عمده اصلی باند اکتیو با باند پسیو درمدار تقویت داخلی باند اکتیو است با یک نگاه به قسمت پشت باند میتوان این موضوع را مشاهده نمود. یعنی باند اکتیو نیازی به دریافت سیگنال های تقویت شده توسط پاور(امپلی فایر) را ندارد . در صورتی که باند های پسیو برای راه اندازی نیاز به پاور(امپلی) دارند که صدا باید توسط آمپلی خارجی تقویت گردد سپس توسط بان پخش گردد. این مورد باعث تفاوت در نحوه اتصال باند اکتیو و باند پسیو خواهد شد. به طوری که اتصال باند اکتیو به خروجی های لاین میکسر و تقویت توسط پاور داخلی باند اکتیو است و باند پسیو به خروجی پاور میکسر متصل میگردد و تقویت توسط پاورمیکسر انجام میگیرد. در استفاده از باند اکتیو فقط نیاز به میکسر میباشد اما در باند پسیو علاوه بر میکسر نیاز به پاور نیز میباشد.

 

باند های اکتیو باند هایی هستند که نیازی به دریافت بار و جریان الکتریکی مورد نیاز برای فعالیت دیافراگم خود نداشته و برای این ضرورت از امپ داخل خود استفاده میکنند ، آمپلی فایر داخل این باند ها از طریق برق شهری 220 ولت یا 110 ولت تغذیه شده و سپس از طریق منبع تغذیه ی داخل خود ولتاژ ها و جریان های مورد نیاز برای فعالیت اسپیکر خود را تامن کرده و فقط به کابل لاین یا میک برای ورودی صدای مورد نظر با دسیبل استاندارد نیاز مند هستند ،قابل ذکر است که برای ورود صدا به این باند ها میتوان از تلفن همرا و لپ تاب ،کامپیوتر، میکسر ، یا هر سیستم دیگری که خروجی صدا با جکهای لاین اوت یا هدفون یا امثالهم را ایجاد میکند استفاده نمود 

باند پسیو غیر فعال بوده و نحوه تامین انرژی الکتریکی آن خارجی بوده و از طریق امپ یا آمپلی فایر یا پاور آمپ یا پاور میکسر خارجی فعال میگردد و کافیست یک کابل واحد و یگانه ی صدا که حامل جریان و بار خروجی آمپلی فایر میباشد به آن متصل شده تا فعال گردد و هندلینگ شود باند های اکتیو به دو کابل ، یکی برق مصرفی معمولا 220 ولت و یکی صدای مورد نیاز احتیاج دارند و باند های پسیو بار الکتریکی و صدا را همزمان از یک کابل دریافت میکنند  .

منبع اصلی مطلب : فروش تجهیزات صدا، نور و تصویر
برچسب ها : باند ,اکتیو ,پسیو ,پاور ,میکسر ,مورد ,باند اکتیو ,باند پسیو ,مورد نیاز ,آمپلی فایر ,پاور میکسر
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : تفاوت عمده اصلی باند اکتیو با باند پسیو